Uzticības tālrunis 67550944
Adrese: Lielvārdes iela 36, Rīga LV-1006, tālr. 67027098, 67027406, e-pasts: pasts@vaad.gov.lv
A- A+ LV ENG Twitter Facebook Facebook

Meklēšana

Sākums > Ziņas

Ziņas

Starptautiskais augu veselības gads - pasākumi Latvijā

Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO) 2020. gadu pasludinājusi par Starptautisko augu veselības gadu ar mērķi uzsvērt augu veselības nozīmi pārtikas drošības uzlabošanā, vides un bioloģiskās daudzveidības aizsardzībā un ekonomiskās attīstības veicināšanā.

Pēc ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācijas aplēsēm apmēram 40% pārtikas augu ražas iet bojā kaitēkļu un slimību dēļ, atstājot miljoniem cilvēku bez pietiekama uztura un nopietni kaitējot lauksaimniecībai. Tāpat augu veselībai arvien lielākus draudus rada klimata pārmaiņas un cilvēku darbības negatīvās sekas, kuru dēļ tiek izmanītas ekosistēmas, samazinās bioloģiskā daudzveidība, radot jaunas nišas kaitēkļu attīstībai. Vienlaikus starptautiskā tirdzniecība un tūrisms pēdējās desmitgades laikā ir trīskāršojies, veicinot kaitēkļu un slimību izplatīšanās ātrumu pasaulē un radot draudus vietējiem augiem un videi.

Lai uzsvērtu augu veselības nozīmi, šajā gadā Valsts augu aizsardzības dienests sadarbībā ar Valsts meža dienestu, AS "Latvijas Valsts meži", Zemkopības ministriju, UNESCO Latvijas Nacionālā komisiju, Latvijas valsts mežzinātnes institūtu "Silava", Latvijas Lauksaimniecības universitāti, Latvijas Universitāti (LU), LU Bioloģijas institūtu, LU Botānisko dārzu, Latvijas Nacionālo botānisko dārzu, Dabas aizsardzības pārvaldi, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru, nozares nevalstiskajām organizācijām, u.c. organizē dažādus pasākumus plašai sabiedrībai.

Starptautiskā augu veselības gada pasākumi pasaulē.

2020.02.25. 19:15:00


Atpakaļ