Augsne Jaunumi

30. starptautiskajā lauksaimniecības biznesa izstādē Rāmavā šā gada 13. maijā tika diskutēts par augšņu agroķīmisko izpēti.

“Augšņu agroķīmiskā izpēte ir procesu kopums, kas ietver augsnes paraugu ņemšanu, to analizēšanu akreditētā laboratorijā, iegūtā rezultāta novērtējuma sagatavošanu un ievadīšanu datu bāzē, kā arī rezultātu izsniegšanu klientam izmantošanai tālākai saimniekošanai,” lauksaimniecības biznesa forumā “Pavasaris 2022” norāda Valsts augu aizsardzības dienesta Augšņu agroķīmiskās izpētes daļas vadītāja Guna Šmitiņa. Viņa uzsver, ka ilgtspējīgai, agronomiski pamatotai, ekonomiski izdevīgai un vidi nepiesārņojošai saimniekošanai nepieciešamas zināšanas par augsni, piebilstot: “Lai veiktu precīzus augsnes ielabošanas pasākumus, jāzina augsnes agroķīmiskie rādītāji, un, zinot to, kurā nogabalā kas vajadzīgs, mēs varam iedot precīzi nepieciešamo, nevis vienu devu visam laukam.”

Video uzzināsiet arī par augsnes agroķīmisko rādītāju novērtēšanas metodiku, augsnes reprezentatīvās izlases kopas veidošanas nepieciešamību, datu uzkrāšanu un izmantošanu nākotnē.

Video no semināra: