pasākums
Paasākuma afiša, zaļas lapiņas, kartupeļu lapgrauža makets, Augu veselības dienas logo

LU Botāniskais dārzs sadarbībā ar Valsts augu aizsardzības dienestu aicina skolēnus apmeklēt Starptautiskajai augu veselības dienai veltītu interaktīvu pasākumu LU Botāniskajā dārzā.

17. maijā no plkst. 10.00 līdz 16.00 gaidām aizrautīgus un zinātkārus jauniešus, lai iepazīstinātu ar augu augšanas procesu, sākot jau no sēkliņām, uzzinātu, no kā augi jāsargā, lai tie izaugtu spēcīgi un ražīgi, veidotu pasaules kultūraugu karti un izstāstītu savu Augu veselības dienas stāstu.

Pasākuma laikā skolēni komandās varēs sacensties aizraujošu uzdevumu izpildē, esam iecerējuši dažādas darba stacijas un uzdevumus katrā no tām. Un, protams, esam paredzējuši arī balvas!

Apvienoto Nāciju Organizācija 12. maiju pasludināja par Starptautisko augu veselības dienu, lai palielinātu izpratni par to, kā augu veselības aizsardzība var palīdzēt izbeigt badu, samazināt nabadzību, aizsargāt bioloģisko daudzveidību un vidi, kā arī veicināt ekonomisko attīstību. Šī diena ir "Starptautiskā augu veselības gada 2020" galvenais mantojums.

Ieejas biļete skolēniem – 2 eiro. Pavadošajiem skolotājiem ieeja ir bez maksas.
Pasākumā no plkst.10.00 līdz 16.00 aicināts piedalīties ikviens interesents, īpaši tiek gaidītas skolēnu klases. Vēlama skolēnu klašu iepriekšēja pieteikšanās, rakstot uz e-pastu Ilze.donova@lu.lv vai zvanot 26622537. Pieteikumus gaidīsim līdz 16. maijam.

Dace Ūdre

Sabiedrisko attiecību speciāliste
dace.udre [at] vaad.gov.lv