Jaunumi

Sākot no šā gada 16. aprīļa projektā "Uzlaboti kūtsmēslu standarti ilgtspējīgai barības elementu pārvaldībai un emisiju samazināšanai" Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) speciālisti 21 saimniecībā visā Latvijas teritorijā noņēmuši 48 paraugus. Pašlaik paraugu ņemšana vēl turpinās. Paraugi tiks analizēti VAAD Agroķīmijas laboratorijā un iegūtie rezultāti tiks izmantoti projekta ietvaros izstrādātās programmatūras pārbaudei.

 

Programmas "Baltijas jūras reģiona Eiropas Strukturālā programma 2014. – 2020. gadam" projekts "Uzlaboti kūtsmēslu standarti ilgtspējīgai barības elementu pārvaldībai un emisiju samazināšanai" norisinās no 2017.gada 1.oktobra  līdz 2019.gada 30.septembrim. Projektā ir 19 partneri un 32 asociētās organizācijas no deviņām Baltijas jūras reģiona valstīm, Latviju projektā pārstāv Valsts augu aizsardzības dienests un biedrība “Zemnieku saeima”.

Projekta mērķis ir izveidot jaunu, starptautiski vienotu kūtsmēslu pārvaldības sistēmu, ar kuras palīdzību projekta mērķa grupas (lauksaimnieki, konsultanti, politikas veidotāji un uzraudzības iestādes) spēs uzlabot praktisko kūtsmēslu izmantošanu un nodrošināt ticamus un salīdzināmus datus politikas veidotājiem.

Plašāk par projektu.