Izstades afiša

Ceļojošā izstāde “Skaistie un bīstamie augu kaitnieki” tapusi 2020. gadā Starptautiskā augu veselības gada pasākumu ietvaros. Izstādē apskatāmas meža entomologa Dr. biol. Agņa Šmita fotogrāfijas, kurās redzami skaisti, bet augiem bīstami kukaiņi tuvplānā. Izstādes apmeklētājiem būs iespēja detalizēti iepazīties ar informāciju par augiem sevišķi bīstamajiem karantīnas organismiem, kas sastopami Latvijā un pasaulē.

Izstāde no 2023. gada 11. līdz 28. aprīlim apskatāma Eiropas Savienības mājā Aspazijas bulvārī 28, Rīgā, 1.stāvā.

Kaitēkļi, slimības, baktērijas, vīrusi un mikroskopiskās sēnes var būt nāvējošs drauds augiem. Klimata pārmaiņas vai cilvēku neapdomīga rīcība var veicināt augiem bīstamo organismu izplatību, un tie var radīt lielus postījumus videi, ekonomiskus zaudējumus lauksaimniecībai un mežsaimniecībai.

Izstādes mērķis ir aicināt sabiedrību aizdomāties par augu veselības nozīmi un mudināt ikvienu rīkoties tā, lai neradītu draudus augiem Latvijā, piemēram, nevest no ceļojuma mājās “zaļos suvenīrus” – augus, sēklas, augļus un ziedus, nepasūtīt internetā augus bez fitosanitārā sertifikāta vai augu pases, neiegādāties nepārbaudītus augus vai to sēklas. Sargājot augus, sargājam Latviju!