Šā gada 1. aprīlī, reaģējot uz saņemto ziņojumu par tirdzniecību ar vasaras rapša sēklu, kas apstrādāta ar aizliegtām vielām, Valsts augu aizsardzības dienests (VAAD) sadarbībā ar Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldi veica operatīvo pārbaudi ar kontroles pirkumu un atklāja neatbilstošu sēklu tirdzniecību Varakļānu pagastā.

Sludinājums par kodinātu vasaras rapša šķirnes sēklu “Perfekt” tirdzniecību 10 kg iepakojumos bija publicēts tīmekļvietnē SS.LV. VAAD sazinājās ar pārdevēju un ieradās tirdzniecības vietā kādā noliktavā Varakļānu pagastā, kur konstatēja vienu (10 kg) maisu Vācijā ražotas ar neonikotinoīdu grupas kodni apstrādātas vasaras rapša sēklas. Pastāv aizdomas, ka bijuši pieejami lielāki daudzumi sēklu iepakojumu. Pret konkrēto personu uzsākts administratīvā pārkāpuma process, lietas apstākļu izmeklēšanā turpinās sadarbība ar Valsts policiju.

Atgādinām, ka kopš 2018. gada Eiropas Savienībā aizliegts tirgot un sēt sēklas, kas apstrādātas ar augu aizsardzības līdzekļiem, kas satur neonikotinoīdu grupas darbīgās vielas tiametoksamu, imidakloprīdu un klotianidīnu.

VAAD aicina lauksaimniekus neiegādāties un nesēt vasaras rapša sēklas, kas apstrādātas ar augu aizsardzības līdzekļiem, kas satur neonikotinoīdu grupas darbīgās vielas tiametoksamu, imidakloprīdu un klotianidīnu. Gadījumā, ja tiek piedāvāts iegādāties šādi apstrādātas sēklas, jāziņo VAAD pa tālruni 29397316 vai tuvākajā VAAD reģionālajā nodaļā.

Mediju kontaktiem:

 

Dace Ūdre

Sabiedrisko attiecību speciāliste
dace.udre [at] vaad.gov.lv