Jaunumi
1

Atzīmējot Starptautisko augu veselības gadu, Valsts augu aizsardzības dienests (VAAD) ir izstrādājis četras izglītojošas galda spēles par augu veselību: “Augu veselības spēle (Cirks)”, “Mazie un lielie – kurš ir kurš?”, “Draugs vai nedraugs”, “Uzmini vārdu!”.

Ņemot vērā to, ka šogad iecerētie Starptautiskā augu veselības gada publiskie pasākumi Latvijā pārcelti uz vēlāku laiku un patlaban ģimenēm laiks jāpavada mājas režīmā, piedāvājam izmēģināt augu veselības spēli elektroniskajā versijā. Spēle paredzēta ikvienam - gan lielam, gan mazam dabas pētniekam, tā ietver zināšanas par augiem kaitīgajiem un derīgajiem organismiem. Spēles dalībniekiem ir unikāla iespēja piedalīties konkursā, iegūstot interesantas balvas.

 Augu veselības spēlē var piedalīties, aizpildot spēles anketu:

 https://ej.uz/AuguVeselibasSpeleKonkursa norises laiks: 9. aprīlis – 28. maijs

Starp pareizo atbilžu iesūtītājiem 28. maijā plkst.12.00 VAAD Facebook profila tiešraidē izlozēsim piecus lielo galda spēļu un 10 mazo galda spēļu ieguvējus, kā arī pārsteiguma balvas.

Starptautiskais augu veselības gads ir ļoti svarīga Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Pārtikas un lauksaimniecības organizācijas Starptautiskās augu aizsardzības konvencijas (IPPC) iniciatīva. Iniciatīvas mērķis ir uzsvērt augu veselības nozīmi pārtikas drošības uzlabošanā, vides un bioloģiskās daudzveidības aizsardzībā un ekonomiskās attīstības veicināšanā.

2

Plašāka informācija par Starptautisko augu veselības gadu