Jaunumi

Piektdien, 12.janvārī, Valsts augu aizsardzības dienestā (VAAD) viesojās topošie lauksaimnieki no Priekuļu tehnikuma.

1

Vispirms viesi iepazinās ar prezentāciju par VAAD un tā uzdevumiem, apmeklēja Nacionālo sēklu kontroles laboratoriju, kur iepazinās ar sēklu  daudzveidību, sugu atšķirīgajām pazīmēm, dīgtspējas noteikšanu un iemēģināja roku parauga paņemšanā no sēklu maisa.

7
6

Nacionālajā fitosanitārajā laboratorijā eksperti jauniešus iepazīstināja ar kaitēkļu un slimību diagnosticēšanas metodēm, sniedza iespēju mikroskopā pavērot kādas izskatās dzīvas nematodes, tripsis, aptausīt Āzijas ūsaiņa radītos bojājumus kokmateriālā, noskaidrot kā augu paraudziņi tiek testēti molekulārajā līmenī un ar kādiem vīrusiem slimo mūsu augi.

5
4

Topošajiem lauksaimniekiem tika atklāti arī procesi Agroķīmijas laboratorijā - no augsnes paraudziņu pieņemšanas, žāvēšanas līdz ķīmisku reakciju analīze un laboratorijas trauku mazgāšanai.

3
2

Vizītes noslēgumā Integrētās augu aizsardzības daļas vadītāja Anitra Lestlande sniedza atbildes uz jautājumiem saistītiem ar augu aizsardzības līdzekļu lietošanu, viltojumu izplatīšanu un plānotajām likumdošanas izmaiņām.

Jaunieši saņēma jaunākos VAAD informatīvos materiālus.

Informāciju sagatavoja:
Dace Ūdre, VAAD sabiedrisko attiecību speciāliste,
tālr. 26425173, e-pasts: dace.udre@vaad.gov.lv